پاستل روغنی برای تقویت خلاقیت های نقاشی کودکان

اگر قصد خرید پاستل روغنی دارید این مطالب را بخوانید تا بدانید پاستل روغنی فقط یک ابزار نقاشی نیست . خیلی از پدر و مادرها درباره ابزارهای نقاشی کودکان نگاهی سطحی دارند و تصور میکنند ابزارهایی مانند مداد رنگی – ماژیک – پاستل روغنی – گواش و… ابزاری هستند فقط برای رنگ آمیزی کاربرد دارند. در صورتی که هر ابزار در کنار این خصوصیت که نقاشی بچه ها با آن رنگ آمیزی میشوند جنبه های دیگر و خصوصیات خاص خودشان را دارند .

من در این سایت که یک سایت فروشگاهی است بنا را بر فقط فروش محصول قرار نداده ام میخواهم شما با آگاهی بیشتر و اطلاعات بیشتر برای کودکانتان محصول خریداری کنید از این رو این مطلب را با دقت بخوانید چون مطمنا نگاه شما را نسبت به خیلی از ابزارهای هنری بچه ها تغییر خواهد داد .

ویژگی های ابزارهای هنری کودکان به زبان ساده

باید بگویم هر ابزاری یک سری ویژگی های خاص دارند که دانستن آن برای شما بسیار مهم است. مثلا مدادرنگی یک وسیله نقاشی و ساده ترین ابزار نقاشی بچه ها است شاید باورنکنید که این ابزار به دلایلی ابزار مناسبی برای نقاشی بچه ها نیست و کاربرد آن بیشتر جنبه های مهارتی برای دست گفتن مداد و جنبه های روانی برای بالا بردن صبر بچه ها دارد. یعنی اگر میخواهید بچه ها در نقاشی لذت ببرند و نقاشی آنها به مرور بهتر شود مطمنا مداد رنگی مناسب این کار نیست.

البته فراموش نکنید که در بعضی از موارد بچه ها بخاطر اینکه اعتماد بنفس پیدا کنند و بتوانند از سد ترس در نقاشی رهایی پیدا کنند مداد رنگی کمک خوبی است. یا مثلا گواش یا آبرنگ هم دارای ویژگی خاصی رنگی است و بچه ها لذت رنگ آمیزی را با این دو ابزار بیشتر درک میکنند یا مثلا  ماژیک به نوعی تجلی رنگ آمیزی شفاف و پررنگ در نقاشی بچه ها را به وجود می آورد در کنار آن سرعت در رنگ آمیزی هم بالاست…. نه مثل مداد رنگی کند و خسته کننده است و نه مثل آبرنگ مهارت بالایی میخواهد .

در این میان پاستل روغنی یا همان مداد شمعی نیز یک سری ویژگی خاص دارد که به مراتب شاید از همه ابزار این ویژگی بالاتر باشد .

نقاشی با پاستل روغنی

پاستل روغنی و ویژگی های منحصربه فرد آن

اول باید بدانید که پاستل روغنی از په چیزی درست شده است چون دانستن آن به آموزشهای این ابزار به کودکان کمک میکند.پاستل روغنی یا همان مداد شمعی از رنگ دانه های مختلف به همراه روغن های گیاهی ساخته شده اند که در فرایندی به صورت استوانه های کوچک و در رنگهای مختلف تولید و بسته بتدی میشود . این خصوصیت روغنی بودن پاستل یکی از مزیت های این وسیله برای خلاقیت های خاص هنری برای بچه ها  است . که در ادامه برایتان بیان خواهم کرد .

پاستل روغنی هرچقدر نرم باشد چسبندگی آن روی مقوا بهتر خواهد بود . بچه ها وقتی با این وسیله کار میکنند یک حس خوبی دارند چون گرد و شبیه مداد است احساس راحتی دارند و مزیت بعدی آن سرعت رنگ آمیزی است به صورتی که بچه ها در مدت زمان کمتری نقاشی خود را با پاستل روغنی رنگ خواهند زد .اما انچه برای بچه ها این ابزار را جذاب میکند تکنیک ها و کارهای خلاقانه ای است که بچه ها میتوانند به آن انچام دهند مثلا نقاشی پاستل روغنی و آبرنگ 

در این تکنیک بچه ها نقاشی خود را میکشند و خطوط آن را با پاستل مشخص میکنند بعد داخل هر قسمت از نقاشی را با آبرنگ رنگ میرنند و چون پاستل روعنی با آب تضاد دارد رنگ آبرگ را به خودش نمیگیرد و این برای بچه ها جذاب هنری و بصری زیادی دارد.  یا تکنیک مداد شمعی و اتو که میتوانید آن را در سایت هنر کودکان و در اینجا بخوانید . یا تکنیک مداد شمعی و سشوار که با آب شدن مداد شمعی روی مقوا جلوه ی خاصی به نقاشی میدهد.

دامنه خلاقیت ای ابزار بسیار گسترده است ولی آنچه برای من این ابزار را پر اهمیت میکند نگاه مثبت بچه ها و راحتی در رنگ آمیزی است این باعث میشود بچه ها نسبت به این ابزار اعتماد بنفس بالایی به دست آورند و راحت تر بتوانند نقاشی بکشند 

در پایان بایستی خدمت شما بگویم که ما بزرگترها برای بچه ها خرید میکنیم و اگر ما آگاهی کافی در زمینه محصولات هنری و فرهنگی و ورزشی داشته باشیم بهتر و بیشتر آنها را در مسیر یادگیری و پیشرفت کمک خواهیم کرد. به همین دلیل من در این سایت و در سایت هنر کودکان به صورت تخصصی به ابزارهای مختلف هنری می پردازم تا بتوانم به بچه های شما و تمام بچه های ایران زمین کمکی کرده باشم

نقاشی با پاستل روغنی

گروه فروشگاه هنر کودکان هدفش فقط فروش نحصولات هنری نیست آنچه ما را نسبت به فروشگاه های دیگر متمایز میکند محصول و قیمت آن نیست بلکه آموزش است آموزشی برای خدمت به بچه ها .

علیرضا قالیجاری

مدیر سایت هنر کودکان و فروشگاه اینترنتی هنر کودکان

معرفی ۲ محصول برای شما

پاستل روغنی پلیکان          پاستل روغنی 16

  لینک خرید                                                                                     لینک خرید