انواع مداد ظراحی

چرا برای کودکانتان انواع مداد تهیه نمیکنید ؟

شاید جوئاب دادن به این سوال کمی آگاهی میخواهد خیلی از پدر و مادرها نمیدانند که مداد یعنی ساده ترین وسیله برای نوشتن و نقاشی کردن بچه ها انواع مختلف دارد شاید هم میدانند و فکر میکنند که برای بچه ها مانسب نیست و همان مداد معمولی برای نوشتن و نقاشی کشیدن کافی خواهد بود .

من میخواهم انواع مداد را برای شما معرفی کنم ولی در ابتدا یک نکته کلید را برایتان بازگو میکنم تا بدانید که نگاه خیلی از پدر و مادرها نسبت به ابزارهای مختلف هنری و غیر هنری کودکان اشتباه است . وقتی شما تنوع ابزارهای هنری رابدانید و کاربرد آنها را یاد بگیرید آنوقت میتونید تشخیص بدهید که هر ابزار میتواند انگیزه ای برای یاد گیری به وجود آورد در واقع کودکان و نوجوانان با دیدن ابزار دوست دارند تجربه کنند و این تجربه انگیزه به وجود می آورد و در کنار آن مهارت بچه ها بالا خواهد رفت . 

حال همین موضوع را در انواع مداد برای کودکان و نوجوانان بررسی میکنم اول با انواع مداد آشنا شوید .

اواع مداد ها

مداد در حالت کلی به سه دسته تقسیم میشوند

دسته اول مداد های نرم یعنی مغز آن (سیاهی) بزرگتر و نرم تر است ( مغز مداد از گرافیت ساخته میشود ) و مشخصه آن حرف انگلیسیBاست

دسته دوم مداد های معمولی هستند که بیشترین کاربرد آن در نوشتن خواهد بود و مشخصه آنها HB است

دسته سوم مداد های خشک هستند که مغز آنها نازک و خشک هستند و مشخصه آن H است

حال با توجه به این تقسیم بندی شما به راحتی میتوانید تشخیص دهید که کاربرد هر کدام بیشتر در چه زمینه ای است مثلا دسته سوم با مغز سفت و خشک برای امور نقشه کشی و ترسیمات ظریف مهندسی بیشتر کاربرد دارد و مطمنا دسته اول مخصوص طراحی هستند .

من در این مقاله میخواهم توجه شما را به دسته اول که به هنر بچه ها ارتباط دارد جلب کنم این دسته یعنی مداد هایی با مشخصه B متناسب با مغز و نرمی آن به شمارهای زیر تقسیم میشوند B1- B2- B3- B4- B5 – B6- B7 -B8- که هرچقدر شماره از یک بالاتر میرود مغز آن بزرگتر و نرم تر خواهد بود .این دسته به مداد های طراحی معروف هستند و کاربرد آن برای طراحی است.

types of pencils for kids2 types of pencils for kids2

با توجه به این معرفی حال خود شما قضاوت کنید که آیا داشتن انواع مداد های دسته اول تا سوم برای کودکان و نوجوانان ضروری هست یا نه ؟ شاید باور نکنید ولی من به عنوان مدرس هنر کودکان و مدیر سایت هنر کودکان بارها و بارها دیده ام که یک کودک با دریافت یک مداد طراحی به نقاشی و طراحی علاقمند شده است .. اینکه بچه ها ابزارهای متنوع داشته باشند همانطور که گفتم زمینه تجربه آموزی برای کودکان خواهد بود .

من به شما پیشنهاد میکنم این موقعیت رابرای فرزندتان فراهم کنید و با خرید یک بسته مداد طراحی یا حتی دو عدد مداد طراحی انگیزه های هنری آنها را تقویت کنید . مطمنا تجربه طراحی را کودکان دوست دارند و هیچ وقت تز یاد نخواهند برد.

شما میتوانید هنر طراحی را با شکلهای ساده و خیلی معمولی به مرور به بچه ها آموزش دهید کشیدن – سایه روشن زدن و.. و دهها مورد دیگر در این زمینه میتواند خلاقیت و اعتماد بنفس بچه ها را بالا ببرد فقط باید توجه کنید آگاهانه ابزارهای هنری بچه ها را خریداری کنید چون هدف این است این بازرها برای بچه ها مفید باشند

آنچه سایت هنر کودکان را نسبت به سایت های فروشگاهی دیگر متمایز میکند قیمیت و نوع محصوا نیست بلکه آموزشی است که افتخار داریم در اختیار شما قرار میدهیم .
   

آنچه مارا متمایز میکند آموزش است