خلاقیتی از جنس شیشه و رنگ برای کودکان و نوجوانان 

مطمنا نام ویترای یا نقاشی روی شیشه را شنیده اید. یک هنر بسیار قدیمی و البته مدرن و جذاب این هنر با قدمت صدها ساله یک سابقه بی نظیری در تاریخ هنر و معماری و.. برای خود درست کرده است. هنری که به مرور زمان دامنه آن گسترش پیاده کرد و از زیباسازی بناهای  و کاخ ها و کلیساها به دنیای هنر کودکان و نوجوانان کشیده شد. ویترای یا نقاشی روی شیشه برای کودکان فقط یک هنر ساده نیست و من میخواهم بگویم چرا باید برای بچه ها رنگ ویترای بخرید

منظور من از بچه ها  بچه های بالا سن ۱۰ سال است چون رنگ ویترای و نقاشی روی شیشه به دلایلی که مد نظر من است برای این بچه ها مناسب تر است . من اعتقاد  دارم هر چه بچه ها بزرگتر میشوند باید هنر برای آنها از مفهوم معمول و متداول آن خارج شود و هنر را در یک قالب و ساختار دیگر  ببینند. بچه ها وقتی به سن ۱۰ سال و بالاتر میرسند نقاشی و هنر را به عنوان زنگ تفریح به حساب می آورند و فکر میکنند چون بزرگ شده اند دیگر نقاشی مناسب آنها نیست.

به همین دلیل به دنبال جایگزین یا حداقل سبکها و روش های خاص و جذاب دیگر میگردند از این رو نقاشی روی شیشه میتواند جایگزین مناسب باشد . دلیل دیگر که به نظر من از همه مهمتر است این است که نقاشی روی شیشه یک هنر و حرفه است. این هنرمیتواند زمینه مناسبی برای بچه ها باشد که کم کم یادبگیرند که حرفه و صنعت و هنر یاد بگیرند در جهت کسب درآمد در سالهای آینده .

شما میدانید نقاشی روی شیشه الان در تمامی جنبه های تزئیناتی در همه جا قابل استفاده است از طراحی انواع ظروف گرفته تا معماری های داخلی و شهری و..ساخت تابلوهای نفیس تزئینی و انواع مختلف محصولات کادویی …این هنر باعث میشود بچه ها هنر را به عنوان حرفه ای که دیده میشود و مورد توجه همه است ببینند و به مرور زمان نگاه آنها نسبیت به هنر تغییر کند و به صورت جدتری به مهارت های هنری نگاه کنند.

در دنیای هنروبرای آنچه باعث میشود که بچه ها به آن گرایش پیدا کنند موضوع شیشه و رنگ میتواند جذابیت خاصی داشته باشد  و تولید تابلو های و ظروف ترزئین شده با هنر ویترای برای کودکان جذاب خواهد بود . بچه ها در این هنر می آموزند =ظرافت و دقت در طراحی – رنگ بندی درست و بیان موضوعی نیز از مواردی است که ویترای میتواند برای بچه ها داشته باشد.

اگر بخواهم درباره مزایای هنر ویترای بگویم باید کلی مطلب بنویسم که شاید برای شما همین مقدار کافی باشدو حوصله شما سر نرود  که بدانید چرا باید رنگ ویترای برای بچه ها بخرید.

من پیشنهاد میکنم یک بار امتحان کنید یک یا چند رنگ ویترای خریداری کنید و طبق آموزشهای این هنر در سایت هنر کودکان یک ظرف یا گلدان شیشه ای یا تنگ ماهی یا یک پارچ آب شیشه ای را با کمک فرزند خود نقاشی کنید و بعد نتیجه این هنر و بازتاب آن را در محیط خانواده و فامیل ببینید ..

در ادامه من چند محصول را برای شما معرفی میکنم که برای بچه ها و شما مفید و قابل استفاده است.
 

رنگ ویترای ۶ + ۳ عددی پرشین

یک بسته با همراه سه رنگ اضافه مناسب برای مبتدیان

رنگ ویترای کامران مدل ورسای

یک جعبه کامل رنگ های ویترای با کیفیت خوب مناسب همه

رنگ ویترای وستا حجم ۴۰میلی لیتر بسته ۶ عددی

یک بسته رنگ ویترای با کیفیت بالا