قیمت مداد رنگی کودکانه و نکات مهم برای خرید مناسب

وقتی صحبت از خرید برای کودکان میشود بعضی از خانواده ها فکر میکنند باید بی کیفیت ترین و ارزان ترین وسیله را خریداری کنند و ملاک آنها این است که بچه ها چون ارزش واقعی آن وسیله را نمی دانند آن را خراب میکنند و حال چه فرق میکند آن وسیله ارزان باشد یا اگر و البته از نگاه آنها ارزان تر باشد هزینه و ضرر کمتر خواهند کرد .. من نمیخواهم بگویم نگاه  حرف این دسته از خانواده ها اشتباه است ولی میخواهم یک نکته مهم در خرید مداد رنگی برای کودکان را به شما بگویم 

من به عنواین مدرس هنر و مدیر دوسایت هنر کودکان و فروشگاه هنر کودکان همیشه با این موضوع در گیر بوده ام موضوعی که بچه ها را به صورت مستقیم و غیر مشتقیم به چالش میکشاند .. اول اینکه لوازم بی کیفیت روی هنر مهارت اعتماد بنفس و علاقه کودکان تاثیر منفی میگذارد.

کیفیت در مداد رنگی

یعنی وقتی مثلا کودک میخواهد با آن مداد رنگی بی کیفیت نقاشی بکشد مطمنا روی کیفیت نقاشی او تاثیر میگذارد من بارها شاهد بودم یک کودک مدادرنگی بی کفیت را می تراشید و نوک آن سریع میشکست و دوباره می تراشید تاجایی که کلافه شد و از نقاشی رنگ زدن دست کشید شما میدانید کیفیت مداد رنگی به مغز رنگی آن است یعنی هرچقدر نرم تر و کلفت تر باشد بهتر است و مداد رنگی با این مشخصات مطمنا گران خواهد  بود و از طرفی مداد رنگی گران و با کفیت بالا هم از نگاه این خانواده ها لازم و ضروری برای بچه ها نیست

من اعتقا دارم این شما هستید که تصمیم میگیرید که چه نوع مداد رنگی برای کودکان در فروشگاه هنری کودکان خریداری کنید… ولی اگر نظر من را بخواهید همیشه برای بچه ها بخصوص بچه ها ۷ سال به بالا دو نوع مداد رنگی خریداری کنید یک بسته مداد رنگی با قیمت مناسب و معمولی و یک بسته مداد رنگی باکیفیت بالا و بعد اهمیت این مداد رنگی را به بچه ها آموزش دهید و به آنها یاد بدهید که مراقبت و اهمیت دادن به وسایل چگونه است و آنها این موضوع را خوب درک کنند .

قیمت مداد رنگی کودکانه

تجربه ای در تدریس

من همیشه در کلاسهای و برای بچه ها تفاوت های مداد رنگی معمولی و مداد رنگی خوب را به صورت عملی نشان میدادم یعنی بچه ها را دور میز جمع میرکردم و اول با مداد رنگی معمولی یک چیز را رنگ میزدم و بعد همان چیز را با مداد رنگی با کفیت رنگ میکردم و بچه ها این تفاوت هار را میدید و بعد به بچه ها میگفتم اگر میخواهید تمرین رنگ آمیزی کنید از مداد رنگی معمولی و اگر میخواهید یک نقاشی را کار و به صورت جدی و زیبا بکشید از مداد رنگی با کیفیت تر

وقتی شما نگاهتان را اصلاح کنید و قیمت مداد رنگی کودکانه را بر مبنای درستی قرار بدهید مطمنا جلوی چالش ها نگراین ها و صدمات روحی به کودکانتان را خواهید گرفت و از طرفی باعث میشود شما هزینه کمتری پرداخت کنید .

قیمت مداد رنگی کودکانه

کمی درباره مداد رنگی بیشتر بدانید 

مدادرنگی نوعی مداد با رنگ های مختلف است که مغزیِ آن اثر رنگی بر جای می‌گذارد. مغزیِ مداد، بخش استوانه‌ای شکل ، شکننده و باریک آن است که از رنگدانه (مادهٔ رنگی) فشرده، نوعی موم و کائولین (یک نوع خاک رس) ترکیب شده‌است. مغزی مدادرنگی برخلاف مداد گرافیت درجه‌بندی زیادی از نظر سختی ندارد و نسبتاً نرم است.

کاغذهای مناسب برای مدادرنگی متنوع اند. به‌جز کاغذهای صیقلی (مثل کاغذ گلاسه) و کاغذهای خیلی زبر، می‌توان از هر نوع کاغذ،استفاده کرد – از کاغذهای بسیار مرغوب گرفته تا کاغذهای بسته‌بندی. کاغذهای مرغوب ضخیم هستند و بافت کاملاً فشرده دارند. حتی کاغذهای رنگی، به‌ویژه کم‌رنگ نیز برای نقاشی با مدادرنگی بسیار مناسبند. بسته به درشتی بافت کاغذ و پرزهای آن، اثر هنری حالت متفاوتی به خود می‌گیرد.

مقاله زیر را حتما بخوانید

فرق بین مداد رنگی های پلی کروم و معمولی

پسرم اصلی نقاشی بلد نیست … چرا؟

قیمت مداد رنگی کودکانه